SIT8920BM-72-33N-58.982400E
Description
MEMS OSC XO58.9824MHZ SMD
DataSheet
SIT8920BM-72-33N-58.982400E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:58.9824 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)