SIT9120AC-2C2-25S166.666666X
Description
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVDS
DataSheet
SIT9120AC-2C2-25S166.666666X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66667 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)