ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3 PDF
Type Description
Series:ASDMP, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2B9-33NG30.720000T
SiT3372AC-2B9-33NG30.720000T
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVDS