SIT1602BC-21-33S-4.000000D
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-21-33S-4.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E9-33NY148.351648Y
SiT3372AC-4E9-33NY148.351648Y
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
SiT3373AI-1E2-25NG614.000000T
SiT3373AI-1E2-25NG614.000000T
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
SiT9365AC-1E3-28E166.666666T
SiT9365AC-1E3-28E166.666666T
XTAL OSC XO 166.666666MHZ LVPECL
416F44025CKR
416F44025CKR
CRYSTAL 44.0000MHZ 8PF SMD
FC3BSHFEM16.0-T3
FC3BSHFEM16.0-T3
CRYSTAL 16MHZ 10PF SMT
SIT1602BC-21-33S-4.000000D
SIT1602BC-21-33S-4.000000D