SIT1602BI-23-30N-12.000000D
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-23-30N-12.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-23-33E-50.000000G
SIT1602BC-23-33E-50.000000G
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-2E3-33NC622.080000T
SiT3373AC-2E3-33NC622.080000T
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
S1M05T-8.000-X-M
S1M05T-8.000-X-M
XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS SMD
SiT3372AI-2B9-28NU125.000000T
SiT3372AI-2B9-28NU125.000000T
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-23-30N-12.000000D
SIT1602BI-23-30N-12.000000D
SiT3373AC-4B2-25NE432.000000X
SiT3373AC-4B2-25NE432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
ERJ-U12D5112U
ERJ-U12D5112U
1812 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 51