ECX-L25BN-12.000
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
ECX-L25BN-12.000 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-L
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)