SIT3372AC-1E3-33NX184.320000T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3372AC-1E3-33NX184.320000T PDF
Type Description
Series:SiT3372, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:184.32 MHz
Function:-
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±345ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):92mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2E3-28NC76.800000Y
SiT3372AC-2E3-28NC76.800000Y
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
SiT3372AC-1B2-28NH15.360000T
SiT3372AC-1B2-28NH15.360000T
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
SiT3372AC-2E3-33NH50.000000T
SiT3372AC-2E3-33NH50.000000T
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-4B3-25NC345.600000T
SiT3373AI-4B3-25NC345.600000T
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ HCSL
SiT3372AI-1E3-33NZ216.000000Y
SiT3372AI-1E3-33NZ216.000000Y
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
SIT3372AC-1E3-33NX184.320000T
SIT3372AC-1E3-33NX184.320000T
SiT3373AI-2E2-33NX614.400000T
SiT3373AI-2E2-33NX614.400000T
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS