SIT8103AC-23-33E-33.33300X
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8103AC-23-33E-33.33300X PDF
Type Description
Series:SiT8103
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMDEC-66.0000
AMPMDEC-66.0000
MEMS OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
SiT3372AI-2E9-30NE200.000000Y
SiT3372AI-2E9-30NE200.000000Y
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-2B3-25NZ222.750000X
SiT3373AC-2B3-25NZ222.750000X
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
FIXED IND 150UH 520MA 880 MOHM
4DBEZEL-43W
4DBEZEL-43W
LCD DISPLAY BEZEL WHITE
SIT8103AC-23-33E-33.33300X
SIT8103AC-23-33E-33.33300X
T30904510000G
T30904510000G
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB