SIT1602BI-73-18S-33.333330D
Description
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
DataSheet
SIT1602BI-73-18S-33.333330D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.33333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5157AI-FK-28VT-122.880000F
SiT5157AI-FK-28VT-122.880000F
XTAL OSC VCTCXO 122.8800MHZ
SIT1602BC-23-30N-54.000000G
SIT1602BC-23-30N-54.000000G
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MQF574T25-156.250-1.0/-40+85
MQF574T25-156.250-1.0/-40+85
XTAL OSC TCXO 156.2500MHZ CMOS