SIT8008AI-83-33E-107.520000T
Description
MEMS OSC XO 107.5200MHZ H/LVCMOS
DataSheet
SIT8008AI-83-33E-107.520000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:107.52 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)