BB-106.250MCE-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
BB-106.250MCE-T PDF
Type Description
Series:BB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:106.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):80mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)