SIT8209AI-21-18S-166.660000X
Description
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-21-18S-166.660000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)