SG7050VAN 100.000000M-KJGAB
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG7050VAN 100.000000M-KJGAB PDF
Type Description
Series:SG7050VAN
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)