SIT9120AI-2D3-25S166.000000T
Description
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AI-2D3-25S166.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-21-25E-31.250000G
SIT1602BC-21-25E-31.250000G
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-4E3-33NE200.000000T
SiT3372AC-4E3-33NE200.000000T
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-1B2-28NH74.250000Y
SiT3372AI-1B2-28NH74.250000Y
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
AT0805DRD0719K6L
AT0805DRD0719K6L
RES SMD 19.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
SIT9120AI-2D3-25S166.000000T
SIT9120AI-2D3-25S166.000000T
SiT3372AI-1E2-30NB128.000000X
SiT3372AI-1E2-30NB128.000000X
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-1B2-30NH140.000000T
SiT3372AI-1B2-30NH140.000000T
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL