SG-210STF 24.5760MS3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-210STF 24.5760MS3 PDF
Type Description
Series:SG-210STF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2.2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)