SG-310SCF 20.0000ML0
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-310SCF 20.0000ML0 PDF
Type Description
Series:SG-310
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)