TX22-18025S-19.200-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
TX22-18025S-19.200-R PDF
Type Description
Series:TX22
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:19.2 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)