SIT1602BI-12-33S-60.000000E
Description
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-12-33S-60.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:60 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)