SIT8209AI-G1-18S-155.520000T
Description
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G1-18S-155.520000T PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:155.52 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)