SIT1602BC-33-28E-31.250000Y
Description
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28E-31.250000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:31.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-22-25E-4.000000D
SIT1602BC-22-25E-4.000000D
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-1E2-30NX148.425787Y
SiT3372AI-1E2-30NX148.425787Y
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
SiT3372AC-2E3-30NX155.520000Y
SiT3372AC-2E3-30NX155.520000Y
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
SiT3372AI-4E3-33NU122.880000Y
SiT3372AI-4E3-33NU122.880000Y
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
MQF326P33-149.875-2.5/-30+85
MQF326P33-149.875-2.5/-30+85
XTAL OSC TCXO 149.8750MHZ LVPECL
SIT1602BC-33-28E-31.250000Y
SIT1602BC-33-28E-31.250000Y
VI-20T-EX-F3
VI-20T-EX-F3
DC DC CONVERTER 6.5V 75W