637V16253C3T
Description
XTAL OSC XO 162.5000MHZ LVDS SMD
DataSheet
637V16253C3T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:162.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):66mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-33-33N-66.600000T
SIT1602BC-33-33N-66.600000T
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-4B9-28NX148.500000T
SiT3372AI-4B9-28NX148.500000T
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
SiT3372AC-2E3-25NC128.000000T
SiT3372AC-2E3-25NC128.000000T
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
637V16253C3T
637V16253C3T