SIT3372AC-2B2-28NH76.800000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3372AC-2B2-28NH76.800000X PDF
Type Description
Series:SiT3372, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:76.8 MHz
Function:-
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):±170ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):84mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FO7HSCDM3.6864-T2
FO7HSCDM3.6864-T2
OSC XO 3.6864MHZ 3.3V HCMOS
SiT3373AC-2E2-28NG540.000000Y
SiT3373AC-2E2-28NG540.000000Y
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-4E2-28NC245.760000X
SiT3373AC-4E2-28NC245.760000X
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
SiT3373AI-4E3-30NC307.695484X
SiT3373AI-4E3-30NC307.695484X
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
SIT3372AC-2B2-28NH76.800000X
SIT3372AC-2B2-28NH76.800000X
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
BZV55-C27,135
BZV55-C27,135
DIODE ZENER 27V 500MW LLDS