SIT1602BI-81-33N-8.192000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT1602BI-81-33N-8.192000Y PDF
Type Description
Series:SiT1602B
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:8.192 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)