SIT1602BI-23-XXS-72.000000G
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-23-XXS-72.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:72 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E3-33NX364.800000Y
SiT3373AC-1E3-33NX364.800000Y
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2E2-30NG122.880000X
SiT3372AC-2E2-30NG122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
SiT3372AI-2E9-30NE80.000000Y
SiT3372AI-2E9-30NE80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-23-XXS-72.000000G
SIT1602BI-23-XXS-72.000000G
SiT3373AC-2E9-33NZ307.695484T
SiT3373AC-2E9-33NZ307.695484T
SiT3372AC-2E2-28NX35.328000Y
SiT3372AC-2E2-28NX35.328000Y
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVDS
V300B48H150BF
V300B48H150BF
DC DC CONVERTER 48V 150W