SIT1602BC-73-18S-28.636300E
Description
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-18S-28.636300E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:28.6363 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)