7W-3.6864MBET
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
7W-3.6864MBET PDF
Type Description
Series:7W
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:3.6864 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.056" (1.42mm)