SIT5002AC-3E-33E0-95.573000T
DataSheet
SIT5002AC-3E-33E0-95.573000T PDF
Type Description
Series:SiT5002
Type:TCXO
Frequency:95.573 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B9-28NY10.240000X
SiT3372AI-2B9-28NY10.240000X
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVDS