SIT8209AI-G1-18E-148.351648T
Description
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G1-18E-148.351648T PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:148.35165 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AX7DBF3-320.0000T
AX7DBF3-320.0000T
XTAL OSC XO 320.0000MHZ LVDS SMD
SiT9365AI-4B1-33N98.304000X
SiT9365AI-4B1-33N98.304000X
XTAL OSC XO 98.3040MHZ HCSL
SiT3372AI-1E2-25NU61.440000Y
SiT3372AI-1E2-25NU61.440000Y
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
SIT8209AI-G1-18E-148.351648T
SIT8209AI-G1-18E-148.351648T
127006
B401 10X14 BLK/RED/WHT DANGER EL
CRA06S08356K2FTA
CRA06S08356K2FTA
RES ARRAY 4 RES 56.2K OHM 1206
VI-26P-MW
VI-26P-MW
DC DC CONVERTER 13.8V 100W