SIT1534AI-J4-DCC-00.256E
Description
MEMS OSC XO 256.0000HZ LVCMOS
DataSheet
SIT1534AI-J4-DCC-00.256E PDF
Type Description
Series:SiT1534
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:256 Hz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.5V ~ 3.63V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.4µA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-UFBGA, CSPBGA
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E3-28NC155.520000T
SiT3372AC-4E3-28NC155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL