SG-615P 4.9152MC0:ROHS
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-615P 4.9152MC0:ROHS PDF
Type Description
Series:SG-615
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:4.9152 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B9-28NH135.000000T
SiT3372AI-2B9-28NH135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-81-XXN-33.333000Y
SIT1602BI-81-XXN-33.333000Y
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-2E2-25NG204.800000Y
SiT3372AI-2E2-25NG204.800000Y
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
SG-615P 4.9152MC0:ROHS
SG-615P 4.9152MC0:ROHS
XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS TTL
CONN HEADER SMD R/A 6POS 2MM
HOOKUP STRND 22AWG WHT/VIO 1000'
VI-B3R-EV
VI-B3R-EV
DC DC CONVERTER 7.5V 150W