SIT8924AA-71-33E-32.000000G
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8924AA-71-33E-32.000000G PDF
Type Description
Series:SiT8924
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:32 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.8mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)