AMPMEEB-52.0000
Description
MEMS OSC XO 52.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMEEB-52.0000 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:52 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-2E3-33N61.440000T
SiT9365AI-2E3-33N61.440000T
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS
SiT3373AI-4B3-28NH281.000000Y
SiT3373AI-4B3-28NH281.000000Y
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
633L20003I3T
633L20003I3T
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
HS100 8R F
HS100 8R F
RES CHAS MNT 8 OHM 1% 100W
AMPMEEB-52.0000
AMPMEEB-52.0000
353NB3C081R
353NB3C081R
XTAL OSC VCXO 8.1920MHZ HCMOS