SIT8918BE-13-33E-33.333000D
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8918BE-13-33E-33.333000D PDF
Type Description
Series:SiT8918B
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)