SIT1602BI-33-25N-12.000000Y
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-25N-12.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S21805T-12.288-X-R
S21805T-12.288-X-R
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS SMD
SiT3373AC-1E2-33NU345.600000Y
SiT3373AC-1E2-33NU345.600000Y
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E2-28NZ133.516483X
SiT3372AI-2E2-28NZ133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
SiT3373AC-1E9-25NE256.000000Y
SiT3373AC-1E9-25NE256.000000Y
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
SIT1602BI-21-18S-33.333330G
SIT1602BI-21-18S-33.333330G
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
SIT1602BI-33-25N-12.000000Y
SIT1602BI-33-25N-12.000000Y
CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD PCB