SIT3907AC-23-18NZ-12.000000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC DCXO 12.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3907AC-23-18NZ-12.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT3907
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:DCXO
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):34mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)