SIT9120AC-2D2-33E133.333300Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9120AC-2D2-33E133.333300Y PDF
Type Description
Series:SiT9120
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:133.3333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CA50C2403GLT
CA50C2403GLT
XTAL OSC XO 24.0MHZ 3.3V SMD
SiT3373AC-2B3-28NC222.750000Y
SiT3373AC-2B3-28NC222.750000Y
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
AMPMDDD-8.0000
AMPMDDD-8.0000
MEMS OSC XO 8.0000MHZ CMOS SMD
MAXELL 371 (TS-1)
MAXELL 371 (TS-1)
SLVR-OX 1.55V 9.5MM BUTTON CELL
SiT3372AI-2E2-28NX133.516483T
SiT3372AI-2E2-28NX133.516483T
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
SIT9120AC-2D2-33E133.333300Y
SIT9120AC-2D2-33E133.333300Y
V150A8C300BF
V150A8C300BF
DC DC CONVERTER 8V 300W