SIT3809AI-C2-33NB-186.000000T
Description
MEMS OSC VCXO 186.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT3809AI-C2-33NB-186.000000T PDF
Type Description
Series:SiT3809
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:186 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)