
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 12 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 3.9mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT1602AI-72-18E-12.000000D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 33.8680MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
SLIDE POT 10KOHM 0.025W TOP 20MM
SLIDE POT 100K OHM 0.2W TOP 30MM