ECX-H33CM-250.000
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ HCMOS
DataSheet
ECX-H33CM-250.000 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:250 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)