510KBA50M0000BAGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
510KBA50M0000BAGR PDF
Type Description
Series:Si510
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B3-33NY153.600000T
SiT3372AI-4B3-33NY153.600000T
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
SiT3372AI-1E9-30NU200.000000Y
SiT3372AI-1E9-30NU200.000000Y
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
SiT3373AI-1E3-25NE491.520000T
SiT3373AI-1E3-25NE491.520000T
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
2225J5000121KFR
2225J5000121KFR
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 2225
510KBA50M0000BAGR
510KBA50M0000BAGR