DSC1003DL2-025.0000T
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1003DL2-025.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1003
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AI-FN-33N0-19.440000F
SiT5356AI-FN-33N0-19.440000F
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
SiT3372AC-1B9-33NH51.200000T
SiT3372AC-1B9-33NH51.200000T
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVPECL
SiT9365AC-1B3-33E122.880000X
SiT9365AC-1B3-33E122.880000X
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVPECL
1V5KE9V1A
1V5KE9V1A
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO201AE
SiT3373AI-4E2-28NH345.600000T
SiT3373AI-4E2-28NH345.600000T
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ HCSL
DSC1003DL2-025.0000T
DSC1003DL2-025.0000T
JG14-1.0MDZ
JG14-1.0MDZ
14G 1.0" HP SERIES TIP ID .063"