RFPRO33-500.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 500.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
RFPRO33-500.000 PDF
Type Description
Series:RFPRO
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:500 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-150ppm, +100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Package / Case:Module Adapter, SMA M to F
Size / Dimension:0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)