
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SXO53C |
| Package: | Tape & Reel (TR)BulkBulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 12 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 16mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SXO53C3C161-12.000M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
EVALUATION TPS544C25
DIODE ZENER 47V 5W T18
TRANSMITTER TOSA