536L26005GA5
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 26.0MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
536L26005GA5 PDF
Type Description
Series:536
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:26 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)