
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 520 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 16.369 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 520T10DT16M3690 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
BALUN 75/100 MODULE