SIT8208AI-83-25S-10.000000X
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-83-25S-10.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMDDA-18.0000T
AMPMDDA-18.0000T
MEMS OSC XO 18.0000MHZ CMOS SMD
SiT3373AC-1E2-25NB256.000000T
SiT3373AC-1E2-25NB256.000000T
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E2-28NH10.240000Y
SiT3372AI-1E2-28NH10.240000Y
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
SIT8208AI-83-25S-10.000000X
SIT8208AI-83-25S-10.000000X
ALD1107PBL
ALD1107PBL
MOSFET 4P-CH 10.6V 14DIP