
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 653 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 88mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 653P2703C2T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 33.333MHZ 1.8V SMD
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
CAP CER 8200PF 630V X7R 2225
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVPECL
CRYSTAL 44.0000MHZ 18PF SMD
OSC XO 920MHZ 2.5V LVDS