SIT1602ACL13-33E-27.000000E
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT1602ACL13-33E-27.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT9120AC-2C3-25S166.666666X
SIT9120AC-2C3-25S166.666666X
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVDS
SiT3373AI-2B9-25NG240.000000Y
SiT3373AI-2B9-25NG240.000000Y
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-2B2-28NX135.000000Y
SiT3372AI-2B2-28NX135.000000Y
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
FIXED IND 15UH 1.1A 245 MOHM SMD
SiT3372AC-4B3-25NU25.000000T
SiT3372AC-4B3-25NU25.000000T
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
SIT1602ACL13-33E-27.000000E
SIT1602ACL13-33E-27.000000E
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS