
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASEDV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.6V ~ 3.6V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ASEDV-16.000MHZ-LC-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 30.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
FUSE 5X20MM .25A 250VAC FST
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
IC WIRELESS PWR TX 48VQFN
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV