SIT1602BI-31-30E-77.760000X
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-31-30E-77.760000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:77.76 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E9-30NH614.400000X
SiT3373AI-4E9-30NH614.400000X
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
MQF576D33-212.500-2.5/-30+85
MQF576D33-212.500-2.5/-30+85
XTAL OSC TCXO 212.5000MHZ LVDS
SiT3372AI-1E9-28NY153.600000X
SiT3372AI-1E9-28NY153.600000X
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
SiT3373AC-2B9-25NC644.531250X
SiT3373AC-2B9-25NC644.531250X
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
SIT1602BI-31-30E-77.760000X
SIT1602BI-31-30E-77.760000X
SIT8209AC-33-33S-156.250000Y
SIT8209AC-33-33S-156.250000Y
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
VI-JTL-IZ-B1
VI-JTL-IZ-B1
DC DC CONVERTER 28V 25W